ATP RIM POLUFINALE: Đoković pobedom protiv Švarcmana zakazao finalni duel protiv Nadala (FOTO, VIDEO)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Rimu pošto je u polufinalu savladao Argentinca Dijega Švarcmana 2:1 po setovima je bilo 6:3, 6:7, 6:3. Đoković će u finalu turnira u glavnom gradu Italije igrati protiv Rafaela Nadala, koji je u prvom polufinalu bio bolji od Stefanosa Cicipasa 2:0 (6:3, 6:4).

PRVI SET:

Novak je izgubio dva poena u prvom servis genu, ali je uspeo da dođe do prednosti od 1:0.

Bez izgubljenog poena Švarcman stiže do izjednačenja 1:1.

Uzvraća Novak na isti način i sjajnim forhendima dolazi do prednosti od 2:1.

Posle pet odigranih gemova, nema brejkova, Đoković vodi 3:2.

Na sredini prvog seta nema brejkova, Novak vodi sa 4:3.

U osmom gemu videli smo prvu brejk loptu na meču koju je Novak iskoristio i pretvorio u svoju prednost od 5:3.

Đoković je posle 37 minuta igra poveo sa 1:0 u setovima 6:3.

DRUGI SET:

Teniseri su sigurni u svojim servis gemovima na startu drugog seta, Švarcman vodi 2:1.

Teren je u jako lošem stanju i pravi dosta problema igračima koji i dalje drže svoje servis gemove u drugom setu, tako da Argentinski teniser vodi 3:2.

Švarcman je u šestom gemu drugog seta iskoristio drugu brejk loptu, oduzeo servis Novaku i poveo 4:2.

Fantastičan gem Novaka Đokovića koji je osvojio bez izgubljenog poena, uzvratio brejk i smanjio prednost na 4:3.

Novi problemi u Đokovićevom servis gemu, Švarcman koristi drgu brejk loptu i dolazi na korak od izjednačenja u setovima 5:3.

Švarcma je servirao za izjednačenje u setovima, ali je Novak u izuzetno atraktivanom gemu uspeo da iskoristi svoju priliku i smanji na 5:4.

Novak prekida seriju brejkova u drugom setu, osvaja svoj servis gem i izjednačuje na 5:5.

Argentinac bez većih problema osvaja svoj servis gem i dolazi do prednosti 6:5.

Đoković je uspeo da izjednači na 6:6 tako da će taj – brejk doneti odluku o pobedniku drugog seta.

Švarcman je daleko sigurniji i smireniji bio u taj – brejku, osvojio ga rezultatom 7:2 i na taj način uspeo da meč odvede u treći odlučujući set.

TREĆI SET:

Nema brejkova na startu odlučujućeg seta, Novak ima prednost 2:1.

Posle nekoliko gemova zatišja usčedila je bura u šestom u kome je Novak napravio brejk i poveo sa 4:2.

Đoković potvrđuje brejk i stiže na korak od plasmana u finale 5:2.

Švarcman ostaje u životu, smanjuje na 5:3.

KRAJJJJJJJJ NOVAK ĐOKOVIĆ KORISTI DRUGU MEČ LOPTU, OSVAJA ODLUČUJUĆI SET 6:3 I OVERAVA PLASMAN U FINALE TURNIRA U RIMU – 6:3, 6:7, 6:3.