Blede partije favorita (FOTO)

Utakmice koje su u sredu odigrane na Svetskom prvenstvu u Rusiji ostaće upamćene više po tome što su završene istim rezultatom nego po lepoj igri, a pobede su ostvarile ekipe Portugalije, Urugvaja i Španije. Portugalija je u prvoj utakmici dana savladala Maroko 1:0 (1:0), a jedini gol za aktuelnog šampiona Evrope postigao je Kristijano Ronaldo u 4. minutu susreta.

Već posle dva odigrana kola u grupi A poznato je koje će dve reprezentacije igrati u osmini finala. Urugvaj i Rusija prvi su obezbedili plasman u osminu finala Mundijala, nakon što je reprezentacija Urugvaja u Rostovu pobedila Saudijsku Arabiju sa 1:0 (1:0), a pobedonosni gol postigao je Luis Suarez u 23. minutu.

U poslednjoj utakmici dana reprezentacija Španije je pobedila Iran sa 1:0 (0:0). Španci su u Kazanju teško došli do važna tri boda i to srećnim golom Dijega Koste u 54. minutu meča.