Amela Terzić oborila državni rekord, Salaški, Makević i Nava bez finala (FOTO)

Amela Terzić prva se takmičila u popodnevnom delu programa na 1500m i uspela je da dođe do finala. Trku je završila na drugom mestu sa novim nacionalni rekordom od 4:10,35. Finale u ovoj disciplini na programu je u subotu od 19.45h.

Tamara Salaški je u polufinalu Evropskog atletskog prvenstva u dvorani završila svoju borbu sa rezultatom 53.50 na 400m. Ona je u ukupnom plasmanu zauzela 11. mesto što nije bilo dovoljno za prolaz u finale. Dušan Makević bio je osmi u drugoj kvalifikacionoj grupi na 3000m. sa rezultatom 8:14,34. što je u ukupnom plasmanu bilo dovoljno za 17-to mesto. Goran Nava završio je svoju karijeru na EP u Beogradu trkom na 1.500m sa rezultatom 3:48,53 što nije bilo dovoljno za finale.

U Beogradu je u petak postavljen i jedan svetski rekord. Thiam Nafissatou iz Belgije osvojila je zlatnu medalju u petoboju i oborila svetski rekord sa ukupno 4870 bodova. Srebrnu medalju osvojila je Dadić Ivona iz Austrije sa oborenim državnim rekordom i ukupno 4767 bodova, a bronza je otišla u ruke Zsivoczky – Farkasgyorgyi Gyorgyi iz Mađarske sa ličnim rekordom i ukupno 4723 bodova.