US OPEN: ĐOKOVIĆ – DŽUMHUR 3:0 (6:1, 6:4, 6:1) – Lako i jednostavno nastavljen ritam pobeda (FOTO,VIDEO)

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos susreta Novak Đoković – Damir Džumhur na portalu www.spornaddlanu.com

6:1 – KRAJJJJJ MEČAAAAA!!!!! – Đoković je nastavio nepobedivi niz u 2020. godini. Ubedljiva i sigurna pobeda u prvom kolu US Opena.

5:1 – Siguran servis gem koji dovodi najboljeg tenisera sveta na gem od plasmana u drugo kolo US Opena

4:1 – BREJKKKK!!!! Koristi Đoković brejk priliku u ovom gemu i povećava prednost u trećem setu

3:1 – Džumhur je u pauzi dobio medicinsku pomoć. Taj prekid kao da je malo poremetio Novaka koji ipak osvaja svoj gem i uspeva da održi brejk prednosti u trećem setu

2:1 – Imao je priliku da stegne dva brejka viška Đoković, ali je Džumhur na kraju zadržao svoj servis

2:0 – Sve sada ponovo deluje lako i jednostavno, Đoković gubi samo jedan poen na svoj servi i potvrđuje brejk

1:0 – BREJKKKKK!!!! Džumhur je nemoćan, odmah gubi svoj servis, Novak brejkom otvara treći set

TREĆI SET:

6:4 – Savršenim skraćenim udarcem Đoković dolazi do dve set lopte. Uspeo je Džumhur da izjednači u gemu da stigne do đusa, ali je najbolji teniser sveta osvojio naredna dva poena i samim tim poveo u setovima sa 2:0

5:4 – BREJJJKKKKKK!!!! U najboljem mogućem trenutku Novak je oduzeo servis rivalu i u narednom gemu serviraće za osvajanje drugog seta

4:4 – Pao je servis Novaku u drugom setu, a ponovo smo u ovom gemu imali rezultat 30:30. Preciznim udarcem iz forhenda Đoković izjednačuje u gemovima

3:4 – Sada se razvila velika borba i pravi „rat“ na terenu stadiona „Artur Eš“. Nije nažalost iskoristio Novak brejk šanse, Džumhur ponovo stiže do prednosti

3:3 – Jako težak i bitan gem sa sjajnim poenima osvojio je Đoković i tako uspeo da stigne do izjednačenja

2:3 – Džumhur osvaja treći gem u nizu i samim tim prvi put stiže do prednosti u gemovima

2:2 – BREJKKKKKK!!! Novak je imao raspravu sa sudijom koju ga je pri rezultatu 30:30 opomenuo za prekoračenje vremena prilikom servisa. To kao da je omelo najboljeg tenisera sveta koji je prvi put u meči uzgubio voj servis

2:1 – BREJJJKKKKK!!! Serijom grešaka Damir Džumhur omogućava Novaku da ponovo na startu seta stigne do brejka prednosti

1:1 – As udarcem završava Novak svoj prvi servis gem u drugom setu i stiže do izjednačenja

0:1 – Odličnom serijom od tri poena, Damir je došao do prvog gema u drugom setu

DRUGI SET:

6:1 – Fenomenalnom bekhend paralelom Novak je došao do 30:15, a zatim je osovojio i naredna dva poena i ubedljivo, a samim tim i do prednosti u setovima

5:1 – Konačno je Džumhur uspeo da osovoji svoj servis gem i smanji prednost najboljeg tenisera sveta u prvom setu

5:0 – Imao je Damir ponovo brejk priliku, ali nije uspeo da je iskoristi. Đoković je to kasnio i posle samo 17 minuta igre došao na korak od osvajanja prvog seta

4:0 – BREJKKKKKKKK!!! Đoković je neumoljiv na startu meča pošto je ponovo uspeo da oduzme servis rivalu

3:0 – Savršen servis gem srpskog tenisera koji bez izgubljenog poena overava brejk prednosti na startu meča

2:0 – BREJKKKKKKKK!!!!! Odmah je u prvom servis gemu Džumhura uzvratio Đoković, iskoristio prvu brejk loptu i oduzeo servis rivalu

1:0 – Novak je osvojio prvi poen na meču, ali je Džumhur bio sjajan na mreži i stigao do 15:15. Odmah u prvom gemu problemi za Đokovića, pošto je Džumhur imao brejk loptu. Đoković je to spasio, osvojio naredna dva poena i uspeo da povede.

PRVI SET:

Novak Đoković posle osvojenog Sinsinati Mastersa kreće u pohod na novu tutulu u karijeri. U prvom kolu US Opena, Đoković igra protiv Damira Džumhura.

Novak je dobio oba dosadašnja okršaja protiv Džumhura, a ukoliko i sada bude bolji u drugoj rundi igraće sa boljim iz duela Edmund – Bublik.

Najbolji teniser sveta pokušaće u Njujorku da osvoji 18. Grend slem titulu u karijeri.