Kapiteni obeležili dan (FOTO)

Ponedeljak 18.6. 2018. bio je uspešan dan za favorite na Svetskom prvenstvu u Rusiji. U prvom susretu koji je odigran u Nižnjem Novgorodu Švedska je pobedila Južnu Koreju 1:0, a strelac pobedonosnog pogotka bio je kapiten Andreas Grankvist iz penala u 65. minutu i to na sudijsku odluku koristeći VAR tehnologiju.

U drugom susretu dana Belgija je uspešno startovala, pošto je u utakmici prvog kola G grupe savladala Panamu 3:0 (0:0). Panamci su odolevali celo poluvreme, ali su Belgijanci u nastavku prvo poveli fenomenalnim golom Drisa Mertensa u 47. minutu, da bi potom Romelu Lukaku bio strelac u 69. i 75. minutu.

U poslednjoj utakmici dana Engleska je bila bolja od Tunisa 2:1. Junak utakmice koja je odigrana u Volgogradu bio je kapiten Engleske Hari Kejn, koji je dao oba gola za svoj nacionalni tim, dok je strelac za Tunis iz penala bio Feržani Sasi.