Barselonina istorijska noć (VIDEO)

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su pobedili Pari Sen Žermen sa 6:1 i nadoknadili 0:4 iz prve utakmice. Luis Suares u trećem, Lajvin Kurzava autogolom u 40. i Lionel Mesi iz penala u 50. minutu bili su strelci za 3:0, a onda je Edinson Kavani u 62. smanjio rezultat. Barseloni su tada bila potrebna tri gola da prodje dalje, što je i učinila. Prvo je Nejmar u 88. i iz penala u 90. doveo svoj klub na samo korak od plasmana, a potom je šesti, odlučujući gol za prolaz Barselone postigao rezervista Serđi Roberto u petom minutu nadoknade vremena.

U četvrtfinale je prošla i Borusija iz Dortmunda, pošto je u revanšu ubedljivo pobedila Benfiku sa 4:0 i tako nadoknadila poraz od 1:0 iz prve utakmice. Trostruki strelac bio je Pjer – Emerik Obamejang, koji je dao golove u četvrtom, 61. i 85. minutu, a gol je postigao i Kristijan Pulišić u 59.