Lindzi Von ponovo pobeđuje, Dominik Pariz najbrži u Kicbilu (VIDEO)

Na drugoj trci spusta nakon povratka na stazu posle teške povrede Lindzi Von ostvarila je trijumf. Skijašica iz SAD je slavila na stazi Kandahar u Garmišpartenkirhenu u vremenu 1.43,41 i tako ostvarila 77. pobedu u Svetskom kupu u karijeri, a čak 39. u najbržoj disciplini. Drugo mesto zauzela je Švajcarkinja Lara Gut, koja je zaostala 15 stotinki za pobednicom dok se na najnižu stepenicu pobedničkog podijuma popela Viktorija Rebenzburg iz Nemačke.

U okviru Svetskog kupa u alpskom skijanju u konkurenciji muškaraca na programu je bila legendara trka spusta na čuvenoj stazi Štrajf u Kicbilu, a pobedu je zabeležio Italijan Dominik Paris, koji je stazu prešao za 1.55,01 minut. Iskusni Italijan za 21 stoti deo sekunde bio je brži od senzacionalnog drugoplasiranog Velentina Mone-Žiroa iz Francuske dok je treće mesto osvojio još jedan Francuz Johan Klari.