PALA ‘STOTKA’: Napredak ubedljiv protiv Spartaka

NAPREDAK RUBIN– SPARTAK  101:77 (21:14,24:37, 34:9, 22:17)

DVORANA: Hala sportova. GLEDALACA: 1000. SUDIJE: Mrdak, Ninković, Vesković.

NAPREDAK RUBIN: Dejvis 12, Dodić 2, Cvetković 6, Jeremić 16 (6 sk), Janjić 9 (6 sk), Raičević,  Vitkovac 20 (5 sk), Milinčić 7 (10 sk, 10 as), Marinković-Đorđević  10 (6 sk), Deletić, Mijailović, Marković 19.

SPARTAK: Matić 5, Jovišić 17 (7 sk), Popović 16 (5 as), Ljubenković 8 (6 sk), Hristov 17, Prlja 6 (7 sk), Miščević 6, Lučić, Kuridža, Andrejević.

Bili su svesni igrači Napretka da ih protiv gostiju iz Subotice očekuje teška utakmica, ali su uz vernu publiku i raspoloženog povratnika Vitkovca uspeli da zabeleže na kraju ubedljivu pobedu sa 101:77.

Nametnuli su domaći svoj ritam od samog početka utakmice, Subotičani su se probudili u drugoj četvrtini i posle +5 na poluvremenu činilo se da sve ide po planu favorita, ali su u nastavku košarkaši Napretka podržani glasnom podrškom sa tribina silovito  krenuli u napad, dobili treću četvrtinu sa +25 i sa izuzetno značajnom prednošću ušli u poslednju deonicu, koja je tako bila stvar rutine.